JGL Пантексол лосион, 200 мл

JGL Пантексол лосион, 200 мл
461,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
001242C
favorite_border

Опис на производот

Pantexol лосионот се користи за нега на нормална кожа, заштита и регенерација на сува и оштетена кожа.

Особено е погоден во летниот период после сончање и по депилација. Практичен е за примена на поголема површина на кожата, бидејки има апликатор и се нанесува во облик на спреј.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: во својот состав има 5% D-panthenоl (витамин Б5), витамин Е, бадемово масло и глицерол.

Употреба: Лосионот се распрскува на кожата и нежно се втрива со рака, се употребува два до три пати на ден, а по потреба и почесто.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се