JGL Висет капки за очи, 10 мл

JGL Висет капки за очи, 10 мл
320,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050304C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Висет капките се користат при иритација и црвенило на окото кои не се предизвикани од инфекција, како што се:

  • Иритации на окото како резултат на чад, ветер, хлорирана вода, светлина
  • Алергиско воспаление на окото, сезонска алергија, алергија на полен

Висет брзо го отстранува црвенилото на окото и има повеќечасовен ефект.

Пакување: 10 мл

Содржина

Состав: 1 мл содржи 0.5 мг тетризолин хлорид. Висет капките не содржат конзерванси.

Дозирање:

  • Возрасни и деца над 12 години: по една капка во секое заболено око два до три пати на ден
  • Деца од 2 до 12 години можат да ги користат капките само во консултација со лекар

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се