JOE&CO Органско масло од микс на семиња, за пржење, 1000 мл

JOE&CO Органско масло од микс на семиња, за пржење, 1000 мл
399,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035588C
favorite_border

Опис на производот

  • Органско масло Crudolio од микс на семиња од Joe&Co 

Многу отпорно на високи температури, производот е посебно наменет за пржење, а се состои од високоолеично масло од сончогледово семе, прочистено со млазови водена пареа и масло од сусамово семе (Heliantus annuus L., Sesamum indicum).

Нето тежина: 1000 мл

Содржина

Состојки: високоолеично сончогледово масло*, прочистено со млазови водена пареа и сусамово масло.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се