JORDAN Step By Step Детска четка за заби (6-9 год.)

JORDAN Step By Step Детска четка за заби (6-9 год.)
206,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
021456C
favorite_border

Опис на производот

Влакната на четката за заби Jordan Step 3 се посебно дизајнирани за четкање на млечните и трајните заби, за деца на возраст од 6 до 9 години. Модерниот дизајн на дршката овозможува забава во четкањето, како кај принцезите така и кај малите спортисти.

Предности на четката за заби Jordan Step 3:

  • Заоблената глава со меки влакна и вметнатата соло четкичка е идеална за оптимално чистење на млечните и трајните заби
  • Со индикатор за потребната количина на паста за заби
  • Округлата дршка овозможува правилно држење при четкањето како за возрасните така и за децата

♦Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира.

Пакување: 1 четка.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се