KF94 Детска заштитна маска

KF94 Детска заштитна маска
49,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
051963C
favorite_border

Опис на производот

KF94 Детските маски се дизајнирани со цел поголема заштита на носната и усната регија односно респираторниот систем, со совршен дизајн, кој од една страна дава конфор, а од друга страна поголема заштита, со што децата прифаќаат да ги носат подолго време за разлика од останатите маски бидејќи се поудобни и помодерни од останатите модели како што е KN95.

Воедно детските заштитни маски KF94 се за повеќекратна употреба и се изработени од дупол со што е зголемена заштитната моќ на оваа детска маска за што поседуват CE Европска сертификација по (EU)2016/425 EN149:2001+A1:2009 Respiratory protective devices.

Пакување: 1 маска

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се