KIRKA Кирколина лукс чај, 20 филтер кесички

KIRKA Кирколина лукс чај, 20 филтер кесички
203,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
032182C
favorite_border

Опис на производот

Активните состојки на лековитите билки ги подобруваат физиолошките функции на дигестивниот тракт и придонесуваат за подобар метаболизам на масните материи.

Ефектите се манифестираат во форма на зголемено чистење на организмот и елиминација на течности. Редовната употреба на чајот Кирколина Лукс за слабеење со контролирана диета доведува до ефективно губење на тежината.

Нето-тежина: 20 х 2.5 г

Содржина

Состав

  • Овошје од шипинка (Cynosbati fructus)
  • Кора од крушина (кора на Frangulae)
  • Лист од сена (Sennae folium)
  • Увин лист (Uvae ursi folium)
  • Пченкарна свила (стигмата на Мајдис)
  • Лист од зелен чај (Camellia sinensis folium)
  • Лист од анасон

Природно идентична арома на ананас.

Употреба: чајот се пие незасладен, два пати во текот на денот, после оброк, и како замена за вода.

Чајот за слабеење Kirkolina Lux не се препорачува за бремени жени, доилки и деца до 12 години.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се