KLAIRS Rich Moist Смирувачки крем, 80 мл

KLAIRS Rich Moist Смирувачки крем, 80 мл
1.490,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052064C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Смирувачки навлажнувач за длабинска хидратација, кој содржи моќна мешавина од хидратантни состојки. Не содржи обојувачи, ароми и состојки од животинско потекло.

  • Производот е вегански

Клучни состојки:

  • Натриум хијалуронат
  • Бета-глукан
  • Витамин Е
  • Шеа путер

Пакување: 80 мл

Содржина

Состав: вода, каприлен/капрински триглицерид, глицерин, цетил алкохол, циклопентасилоксан, глицерил стеарат, натриум хијалуронат, цетил етилхексаноат, стеаринска киселина, путер од Butyrospermum parkii (шиа), масло од семе од Simmondsia chinensis (јојоба), бета-глукан, сорбитан сесквиолеат, микрокристален восок, бетаин, PEG-100 стеарат, диметикон, токоферил ацетат, карбомер, аргинин, екстракт од плод од Illicium verum (анасон), екстракт од плод од Citrus paradisi (грејпфрут), екстракт од цвет од Nelumbium speciosum, екстракт од корен од Paeonia suffruticosa, екстракт од корен од Scutellaria baicalensis, хлорофенесин, динатриум аденозин трифосфат, алгин, екстракт од плод од Carica papaya, лимонска киселина, екстракт од Portulaca oleracea, нато гума, екстракт од Centella asiatica, екстракт од цвет од Althaea rosea, екстракт од лист од Aloe barbadensis, динатриум EDTA, екстракт од Apium graveolens (целер), екстракт од лист од Brasica oleracea capitata (зелка), екстракт од Brassica oleracea italica (брокула), екстракт од лист од Brassica rapa (репа), екстракт од корен од Daucus carota sativa (морков), екстракт од трици од Oryza sativa (ориз), екстракт од плод/лист/стебло од Solanum lycopersicum (домат), лизин HCL, пролин, натриум аскорбил фосфат, ацетил метионин, теанин, масло од Lavandula angustifolia (лаванда), масло од лист од Eucalyptus globulus, масло од цвет од Pelargonium graveolens, масло од кора од Citrus limon (лимон), масло од кора од Citrus aurantium dulcis (портокал), масло од цвет од Cananga odorata.

Употреба: по чистењето, нанесувањето на тонер и серум, нежно нанесете го навлажнувачот на лицето користејки ги врвовите на прстите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се