KN95 Црни респираторни маски FFP2, 20 маски

KN95 Црни респираторни маски FFP2, 20 маски
260,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
050129C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

KN95 e респираторна маска со висок степен на заштита која потполно се адаптира на лицето на корисникот со што го намалува потенцијалниот ризик од пренос на инфекции. Ги задржува капките при кашлање, кивање и зборување од околината. КN95 спречува внес на аеросоли, прашина, честички (standard ISO 9001:2015, ISO 45001:2018), бактерии, вируси, смог и полен. Маската е изработена од неткаен, стопен, полипропиленски материјал кој обезбедува петслојна заштита. На овој начин се постигнува ефикасно филтрирање со што  маската може да се користи повеќекратно.

Големина: Универзална

Степен на филтрација: ≥ 95%

Степен на заштита: KN95, N95, FFP2

Пакување: 20 црни маски

Содржина

Инструкции за употреба:

  1. Земете ја маската со двете раце за врвките за уши. Делот за носот треба да биде свртен нагоре.
  2. Поставете го долниот дел на маската под брадата.
  3. Поставете ги врвките позади ушите и добро наместете.
  4. Со прстите на двете раце добро прилагодете го делот за носот.
  5. Со двете раце цврсто притиснете кон лицето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се