Колбекс капсули за зглобови, 30 капсули

kolbex, колбекс
Колбекс капсули за зглобови, 30 капсули
995,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Шифра
051861C
favorite_border

Опис на производот

Збогувајте се и вие со болките во зглобовите, зголемете ја енергијата и виталноста, зајакнете го нервниот систем и подобрете го вашиот имунитет благодарение на уникатната формула на капсулите Колбекс, кои содржат:

  • Протеин од полжав – Нутрасперса
  • Колаген
  • Олиго елементи
  • Гликоаминогликани
  • Куркума
  • Цинк
  • Витамин Ц
  • Витамин Б6
  • Протеин од матичен млеч – Ројалактин.

Капсулите Колбекс се додаток на исхрана кои ја намалуваат болката во зглобовите и овозможуваат поголема подвижност на зглобовите. 

Зглобовите се од витално значење за секој поединец така да болката во зглобовите е навистина големо оптеретување.

Подвижноста на луѓето, а посебно на постарите лица е многу често поврзана со зглобовите. Болката знае да ги натера луѓето да го редуцираат движењето поради тоа што секоје движење е овозможено токму од зглобовите

Затоа внимавајте на вашите зглобови и одржувајте го нивното здравје.

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав: една капсула содржи:

     
Витамин Ц 20 мг 25%*
Витамин Б6 1.4 мг 100%*
Цинк 10 мг 100%*
Полжав 50 мг /
Куркума 100 мг /
Лиофилизиран матичен млеч 100 мг /

*нутритивна референтна вредност

Употреба: се препорачува една капсула наутро со 200 мл вода.

Не се препорачува за деца под 12 годишна возраст.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се