KRKA Дуовит 40 обложени таблети

KRKA Дуовит 40 обложени таблети
172,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
007912C
favorite_border

Опис на производот

Дуовит обложените таблети можат да се употребуваат при нередовна и неизбалансирана исхрана, особено при недоволен внес на свежо овошје и зеленчук, како и во други случаи при кои постои зголемена потреба за хранливи состојки.

Пакување: 40 обложени таблети

Содржина

Состав:

Секоја црвена обложена таблета содржи

    %ПДВ*
Витамин Ц 60 мг 75
Ниацин 13 мг 81
Витамин Е 10 мг 83
Пантотенска киселина 5 мг 83
Витамин Б6 2 мг 143
Витамин А 1500 мкг 187
Витамин Б2 1,2 мг 86
Витамин Б1 1 мг 91
Фолат 400 мкг 200
Витамин Д 5 мкг 100
Витамин Б12 3 мкг 120

 

Секоја сина обложена таблета содржи

    %ПДВ*
Железо 10 мг 71
Цинк 3 мг 30
Манган 1 мг 50
Бакар 1 мг 100
Молибден 100 мкг 200

 

Дозирање: Возрасни и деца над 14 години: 1 црвена обложена таблета (витамин) и 1 сина обложена таблета (минерал) дневно. Таблетите секогаш земајте ги по јадење. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се