KRKA Флебавен 1000 мг, 30 таблети

KRKA Флебавен 1000 мг, 30 таблети
698,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
042214C
favorite_border

Опис на производот

Флебавен е вазопротектор и венотоник од природно потекло кој овозможува ефикасен третман на хронична венска болест и хемороиди.

Флебавен содржи чист и микронизиран диосмин кој:

  • Јa зголемува еластичноста на вените
  • Има противвоспалително дејство
  • Ја намалува појавата на отоци и ослободува од болка и чувство на замор и тежина во нозете
  • Ги подобрува сите симптоми поврзани со хемороиди: болка, крварење и оток во аналниот регион

Пакување: 30 таблети

Содржина

Состав: Флебавен 1000 мг содржи најмногу микронизиран диосмин во една таблета.

Употреба: При хронична венска болест се зема еднаш на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се