KRKA Хербион сируп од бршлен, 150 мл

KRKA Хербион сируп од бршлен, 150 мл
178,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020321C
favorite_border

Опис на производот

Хербион сирупот од бршлен се препорачува како експекторанс при продуктивна кашлица. Наменет е и за најмалите деца над 2 години (2+).

Хербион сирупот од бршлен ја поттикнува бронхијалната секреција и на тој начин го олеснува искашлувањето. Исто така, ги шири бронхиите.

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: сув екстракт од лист од бршлен. Хербион сирупот од бршлен има природен вкус на мелем од лимон. Не содржи шеќер, туку сорбитол од природно потекло.

Употреба:

  • Возрасни и деца над 12 години: 5 мл до 7.5 мл од сирупот 2 пати на ден
  • Деца на возраст од 6 до 12 години: 5 мл од сирупот 2 пати на ден
  • Деца на возраст од 2 до 5 години: 2.5 мл од сирупот 2 пати на ден
  • Деца помали од 2 години: не се препорачува
  • Сирупот треба да се зема наутро и напладне.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се