KRKA Хербион сируп од исландски лишај, 150 мл

KRKA Хербион сируп од исландски лишај, 150 мл
178,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022948C
favorite_border

Опис на производот

Хербион сирупот од исландски лишај се препорачува за сува и надразнителна кашлица, засипнатост и болно грло.

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: Хербион сирупот од исландски лишај содржи: екстракт од исландски лишај. Има природен вкус на лимон. Не содржи шеќер, туку сорбитол од природно потекло.

Употреба:

  • Возрасни и деца над 16 години: 15 мл од сирупот 4 пати на ден
  • Деца на возраст од 10 до 16 години: 10 мл од сирупот 4 пати на ден
  • Деца на возраст од 4 до 10 години: 5 мл од сирупот 4 пати на ден
  • Деца на возраст од 1 до 4 години: 2.5 мл од сирупот 4 пати на ден
  • Деца и бебиња помали од 1 година: не се препорачува

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се