KRKA Хербион сируп од тегавец, 150 мл

KRKA Хербион сируп од тегавец, 150 мл
196,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
011272C
favorite_border

Опис на производот

Хербион сирупот од тегавец се препорачува за смирување на сува и надразнителна кашлица која ги придружува горно респираторните болести.

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав:

  • Екстракт од лист на тегавец
  • Екстракт од цвет на црн слез
  • Витамин Ц

Хербион сирупот од тегавец има природен вкус на портокал.

Употреба:

  • Возрасни и деца над 14 години: 2 полни дозирни лажички 3 до 5 пати на ден
  • Деца на возраст од 7 до 14 години: 1 до 2 полни дозирни лажички 3 пати на ден
  • Деца на возраст од 4 до 7 години: 1 полнa дозирнa лажичкa 3 пати на ден
  • Деца помали од 4 години: не се препорачува

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се