KRKA Летизен С 10 мг, 10 таблети

KRKA Летизен С 10 мг, 10 таблети
82,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
025189C
favorite_border

Опис на производот

Индикации:

  • Ублажување на симптомите од носот и очите при сезонски и хроничен алергиски ринит
  • Ублажување на хроничен исип ( хронична идиопатска уртикарија)

Пакување: 10 таблети

Содржина

Состав: активна супстанца: цетиризин дихидрохлорид.

Употреба: возрасни и адолесценти над 12 годишна возраст: една таблета (10 мг) дневно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се