KRKA Пиковит форте 7+, 30 таблети

KRKA Пиковит форте 7+, 30 таблети
213,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
001494C
favorite_border

Опис на производот

Пиковит форте обложените таблети содржат 11 есенцијални витамини, неопходни при:

  • Прекумерен замор и слаба концентрација кај деца од училишна возраст
  • Физички активности (активни и рекреативни спортови)
  • Намален апетит
  • Додаток по терапија со антибиотици

Пакување: 30 обложени таблети

Содржина

Дозирање

Деца над 7 години: 1 обложена таблета на ден после оброк. Таблетите се растопуваат во уста.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се