KRKA Пиковит таблети 4+, 30 таблети

KRKA Пиковит таблети 4+, 30 таблети
159,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
001496C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Пиковит содржи дест есенцијални витамини, како и калциум и фофор. Пиковит таблетите ги задоволуваат зголемените потреби на телото за витамини, калциум и фосфор и го надоместуваат недостатокот за истите.

Имаат пријатен вкус и се наменети за деца:

  • Со намален апетит
  • При замор, кај деца на училишна возраст
  • Како додаток по терапија со антибиотици

Пакување: 30 обложени таблети

Содржина

Дозирање:

  • Вообичаена доза за деца на возраст од 4 до 6 години е 1 обложена таблета, 4 пати дневно до најмногу 5 пати дневно
  • Кај деца на возраст од 7 до 14 години е 1 обложена таблета, 5 пати на ден, максимално 7 пати дневно
  • Таблетите се растопуваат во уста

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се