KRKA Рутацид 500 мг, 20 таблети за џвакање

KRKA Рутацид 500 мг, 20 таблети за џвакање
145,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
004487C
favorite_border

Опис на производот

Рутацид таблетите за џвакање се препорачуваат при состојби поврзани со прекумерно лачење на желудочна киселина: 

  • Подригнување на киселина 
  • Болка во облик на печење во желудникот
  • Воспаление на обвивката на желудникот (гастритис) како резултат на стрес, несоодветна исхрана, прекумерно консумирање на алкохол

Пакување: 20 таблети за џвакање

Содржина

Дозирање: вообичаена доза за возрасни е 1 до 2 таблети 3 до 4 пати дневно, еден час по оброк.

Деца од 6 до 12 години 1/2 до 1 таблета 3 до 4 пати дневно, еден час по оброк.

Не се препорачува употреба на Рутацид  кај деца до 6 години.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се