KRUGER Chai Latte Индиски чај со млеко, 25 г

KRUGER Chai Latte Индиски чај со млеко, 25 г
22,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
021342C
favorite_border

Опис на производот

Уживајте во традиционалниот вкус на индискиот чај со млеко, екстракт од црн чај и вкус на мед.

Егзотична инстант арома која ќе ви понуди ново задоволство. Со Кругер дозволете си да ја откриете слатката страна на Индија. Разбудете ги сите ваши сетила преку вкусот на единствениот високо квалитетен чај со млеко, директно од вашиот дом.

Истурете ја содржината од кесичката во чаша и додадете 150 мл топла но незовриена вода и промешајте. Чај Лате - богата арома која ќе ве освои и вкус кој долго ќе го паметите!

Пакување: кесичка 25 г

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се