LA FINESTRA Биосупа, органски коцки за супа од зеленчук, 66 г

LA FINESTRA Биосупа, органски коцки за супа од зеленчук, 66 г
120,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
033844C
favorite_border

Опис на производот

Органски сертифициран производ
Органски коцки за супа од зачински зеленчук

  • Без квасец
  • Без глутен                                                

Нето-тежина: 66 г (6 коцки по 11г)

Содржина

Состојки: морска сол, нехидрогенизирано палмино масло*, сушен зеленчук во различен сооднос (компир*, морков*, целер*, магдонос*, домат*, кромид*, праз*, лук*) 15%, екстракт од квасец* (13,8%).

*од органско производство.

Употреба: се користи 1 коцка на секои 0,5 л врела вода.
Да се чува на суво и ладно место, заштитено од светлина и топлина.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се