LA FINESTRA Органска инстант палента 500 г

LA FINESTRA Органска инстант палента 500 г
99,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
031542C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Oрганска инстант палента од интегрална пченка
  • Органски сертифициран производ 
  • Без глутен

Нето-тежина: 500 г

Содржина

Состојки: брашно од интегрална пченка*. 
*од органско производство. 

По отворање да се чува на суво и темно место. 

Подготовка за 5-6 лица: Во 2 литри посолена вода, полека истурете ја палентата, и варете на силен оган со постојано мешање додека не се згусне.
По 3 минути тргнете го садот од оган.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се