LA FINESTRA Органска инстант палента, 500 г

La Finestra Polenta istantanea bio organska instant palenta
LA FINESTRA Органска инстант палента, 500 г
125,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
031542C
favorite_border

Опис на производот

  • Oрганска инстант палента од интегрална пченка
  • Органски сертифициран производ 
  • Без глутен
  • Погодно за вегани

Нето-тежина: 500 г

Содржина

Состојки: брашно од интегрална пченка*. 
*од органско производство. 

По отворање да се чува на суво и темно место. 

Нутритивни вредности на 100 g производ: Енергетска вредност 1494 kJ/352kcal, масти 1,5g од кои заситени 0,3g, јаглехидрати 77g од кои 0,8g шеќери, влакна 1,9g, протеини 6,3g, сол 0g.

Подготовка за 5-6 лица: во 2 литри посолена вода, полека истурете ја палентата, и варете на силен оган со постојано мешање додека не се згусне.
По 3 минути тргнете го садот од оган.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се