LA FINESTRA Органски агар агар во прав, 40 г

LA FINESTRA Органски агар агар во прав, 40 г
379,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
042646C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски агар-агар во прав
  • Средство за желирање
  • 100% од растително потекло
  • Погодно за макробиотска исхрана
  • Погодно за вегани
  • Добиен од црвена алга Gelidium cartilagineum

Нето-тежина: 40 г

Содржина

Состојки: агар-агар* во прав

*од органско производство.

Може да содржи и соја и житарки кои содржат глутен во траги.
Погоден за подготовка на желе или како згуснувач за десерти.
Потребно количество за подготовка: 15 г на 1 л течност.
Да се чува на ладно и суво место.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се