LA FINESTRA Органски оризов слад 400 г

LA FINESTRA Органски оризов слад 400 г
219,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
035887C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Органски сертифициран производ

  • Органски оризов слад
  • Погодно за вегани

Нето-тежина: 400 г

Содржина

Состојки:

- вода, ориз* (28%)

- јачменов слад*

*од органско производство.

Може да содржи траги од соја, јаткасти плодови и кикирики.
Да се чува на суво и ладно место.
Појавата на лесна сепарацијa, кристализација и надуеност на капакот е поради природното потекло на производот.

Пред употреба добро промешајте.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се