LA FINESTRA Органски умебоши сливи, 100 г

LA FINESTRA Органски умебоши сливи, 100 г
489,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
031558C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Извор на влакна
  • Макробиотски квалитет

Нето-тежина: 100 г

Содржина

Состојки:

- 64% јапонски сливи (Prunus mume)*

- морска сол

- листови од шиса* (perilla frutescens).

- може да содржи траги од соја, житарки кои содржат глутен.

*од органско производство

Да се чува на собна температура.
По отварање се чува на ладно и суво место.

Упатство за употреба: Може да се користат во комбинација со зеленчук или со житарки.
Исто така може да се подготват и како пире или сос.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се