LA FINESTRA Органско брашно од тапиока 250 г

LA FINESTRA Органско брашно од тапиока 250 г
163,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Шифра
031549C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Органски сертифициран производ

  • Органско брашно од тапиока
  • Погодно за вегани

Нето-тежина: 250 г

Содржина

Состојки: брашно од тапиока*.

*од органско производство

Да се чува на ладно и суво место.
Може да содржи траги од житарки кои содржат глутен, соја, лупина, јаткасти плодови.

Подготовка: Растворете една лажичка во кремови или супи за да ги направите покремасти.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се