LA FINESTRA Органско какао во прав 125 г

LA FINESTRA Органско какао во прав 125 г
169,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Шифра
031555C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Органски сертифициран производ

  • Органско какао во прав
  • Погодно за вегани

Нето-тежина: 125 г

Содржина

Состојки: органско какао во прав* (какао путер 10-12%).

*од органско производство

Да се чува на суво и ладно место, далеку од извори на светлина и топлина.
Може да содржи траги од соја, житарки што содржат глутен, јаткасти плодови, сусам.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се