LA ROCHE POSAY Cicaplast B5+ Балсам за обновување и регенерација на површинскиот слој на кожата, 40 мл

LA ROCHE POSAY Cicaplast B5+ Балсам за обновување и регенерација на површинскиот слој на кожата, 40 мл
861,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
032021C
favorite_border

Опис на производот

  • Балсам што ја смирува и регенерира кожата

Овој смирувачки балсам, кој повеќекратно ја обновува кожата е посебно наменет за обнова на чувствителната кожа после иритативен дерматитис и епидермални промени благодарение на формулата што го комбинира пантенолот 5% со мадекасозидот во високо козметичка текстура.

  • Погоден за целото семејство: бебиња, деца и возрасни.
  • Сува иритирана кожа на возрасни, деца и бебиња (испукана кожа, сува кожа која се лушти...).
  • При чувство на горење на кожата кај возрасни.
  • Може да се нанесува на телото, лицето и усните.
  • Оптимална толеранција, погоден за чувствителна кожа.
  • Без парабени. Без мириси. Без ланолин. Не остава бели траги.

Комплетна формула за тројно дејство:

  • Оптимална обнова на кожата [мадекасозид] + [бакар - цинк - манган]
  • Смирување на сувите иритирани подрачја [пантенол]

Заштита на кожата [богата, хранлива текстура] + [Текстура која спречува формирање бактерии односно анти-бактериска текстура]

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: aqua / water, hydrogenated polyisobutene, dimethicone, glycerin, butyrospermum parkii butter / shea butter, panthenol, butylene, glycol, aluminum starch octenylsuccinate, propanediol, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, tristearin, zinc gluconate, madecassoside, manganese gluconate, magnesium sulfate, disodium edta, copper gluconate, acetylated glycol stearate, polyglyceryl-4 isostearate, sodium benzoate, phenoxyethanol, chlorhexidine digluconate, ci 77891 / titanium dioxide.

Употреба

Нанесувајте два пати дневно на претходно исчистена и сува кожа. Може да се нанесува во поголема количина. Може да се нанесува на телото, лицето и усните. Избегнувајте го предел околу очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се