LA ROCHE POSAY Cicaplast B5 Серум за обновување и хидратација на кожата, 30 мл

LA ROCHE POSAY Cicaplast B5 Serum za obnovuvanje i hidratacija
LA ROCHE POSAY Cicaplast B5 Серум за обновување и хидратација на кожата, 30 мл
2.984,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054976C
favorite_border

Опис на производот

Формула која ја штити иритираната кожа на лицето од надворешни штетни влијанија (ветер, загадување, носење маски) дури и по дерматолошки третмани и помага во обновувањето на кожата.

  • Ултра-хидратантен, ултра-регенеративен концентриран серум со витамин Б5.
  • Со термална вода La Roche-Posay
  • Ултра обновувачки и хидратантен серум
  • Секојдневна заштита за дехидрирана и иритирана кожа без сјај
  • Висока концентрација од 10% витамин Б5
  • Тестиран по третман и во различни климатски услови

УЛТРА ОБНОВУВАЧКА ЕФИКАСНОСТ:

  • Веднаш ја хидрира кожата
  • По 1 час ја смирува кожата и ја обновува бариерата на кожата
  • По 1 недела кожата значително се обновува и штити од иритација и сушење
  • Текстурата на кожата е осветлена со изедначен тен на кожата

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water / Eau, Panthenol, Glycerin, Alcohol Denat., Dimethicone, Hydroxyethylpiperazine Ethane Sulfonic Acid, Peg-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Sodium Hyaluronate, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Caprylyl Glycol, Vitreoscilla Ferment, Citric Acid, Xanthan Gum, Octyldodecanol, Tocopherol, Phenoxyethanol

Употреба: Нанесете 1 до 2 капки на лицето и вратот, наутро и навечер. Почекајте 1 минута пред да нанесете други производи за нега на кожа.

Инструментален тест на 25 жени. Самооценување од 95 жени.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се