LA ROCHE POSAY Effaclar A.I. Коректор, 15 мл

LA ROCHE POSAY Effaclar A.I. acne-prone skin 15ml
LA ROCHE POSAY Effaclar A.I. Коректор, 15 мл
1.198,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054303C
favorite_border

Опис на производот

  • Коректор за лице за отстранување на неправилности
  • Со термална вода La Roche Posay
  • За локални неправилности на масна кожа склона кон акни

Effaclar A.I. е интензивна нега за кожа со локално дејство кое воедно ги смалува неправилностите на кожата. Ниацинамид, Пироктон Оламин и LHA ™ имаат микроексфолиациско дејство и термалната вода ја обновуваат кожата и заедно го потикнуваат процесот на обнова на кожата.

Резултати: неправилностите исчезнуваат, оставајќи ја кожата со изедначен и мазен изглед.

Пакување: 15 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water, Cyclohexasiloxane, Isononyl Isononanoate, Propylene GlycolIsohexadecane, Niacinamide, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Magnesium Aluminum Silicate, Carbomer, Sodium Hydroxide, Capryloyl Glycine, Capryloyl Salicylic Acid, Citric Acid, Xanthan Gum, Acrylates Copolymer, Salicylic Acid, Iodopropynyl Butylcarbamate, Chlorhexidine Digluconate, Piroctone Olamine, Parfum / Fragrance.

Употреба: се нанесува локално, додека траат неправилностите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се