LA ROCHE POSAY Effaclar H Дополнителна смирувачка хидратантна нега, 40 мл

LA ROCHE POSAY Effaclar H Дополнителна смирувачка хидратантна нега, 40 мл
1.264,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
032027C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

EFFACLAR H ја хидрира мрсната кожа ослабена со исушувачки производи за нега на кожата. Исто така, ги враќа липидите на кожата, го обновува заштитниот хидролипиден слој и го содржи патентираниот Ceramide 5 кој ги обновува функциите на бариерата на кожата.

Го враќа чувството на пријатност и мекост. Формула богата со термална вода на La Roche-Posay и бисаболол кои ја смируваат иритацијата и црвенилото.

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: aqua / water, squalane, glycerin, dimethicone, propylene glycol, butyrospermum parkii butter / shea butter, caprylic/capric, triglyceride, peg-100 stearate, glyceryl stearate, peg-20 stearate, bisabolol, carbomer, triethanolamine, ammonium polyacryldimethyltauramide / ammonium polyacryloyldimethyl taurate, hydroxypalmitoyl sphinganine, tetrasodium edta, xanthan gum, cetyl alcohol, tocopherol, sodium benzoate, caprylyl glycol, parfum / fragrance.

Употреба: да се нанесува наутро и навечер после чистење на кожата и сушење со крпа. Некомедогено.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се