LA ROCHE POSAY Effaclar H Iso-Biome Хидратантна крема, 40 мл

LA ROCHE POSAY Effaclar H Iso-Biome Хидратантна крема, 40 мл
1.578,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053048C
favorite_border

Опис на производот

За чувствителна кожа која е ослабена со третмани кои ја сушат кожата. Погодно и за кожа склона кон акни.

  • Многу смирувачка хидратантна нега против неправилности
  • Со термална вода La Roche Posay

Иновација: Aqua Posae Philiformis, единствена пробиотичка био маса од La Roche Posay - а позната по особини за зајакнување на бариерата на кожата, дел е од нежна формула која има физиолошка pH вредност.

Резултати: Моментално кожата е во голема мера смирена и хидрирана во текот на 48 часа. Ја обновува бариерата на кожата и намалува црвенило кое е поврзано со сувоста на кожата.

Неправилностите помалку се појавуваат. Појава на акни (-49%)*, митесери (-16%)* и намалени се трагите од неправилностите.

*Клинички резултати 43 испитаника, нанесување 2 пати дневно.

Текстура: немасна, нелеплива, некомедогена формула. Тестирано под дерматолошка контрола во комбинација со третмани кои многу ја сушат кожата.

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water / Eau, Glycerin, Squalane, Dimethicone, Panthenol, Zea Mays Starch / Corn Starch, Niacinamide, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Myristyl Myristate, Bixa Orellana Seed Extract, Stearic Acid, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate Se, Sodium Hydroxide, Myristic Acid, 2-Oleamido-1,3-Octadecanediol, Palmitic Acid, Hydroxyacetophenone, Capryloyl Glycine, Caprylyl Glycol, Vitreoscilla Ferment, Citric Acid, Maltodextrin, Xanthan Gum, Parfum / Fragrance. (Code F.I.L. :N282852/1).

Употреба: нанесете наутро и навечер на чиста кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се