LA ROCHE POSAY Effaclar H Iso-Biome Крема за чистење за лице и тело, 200 мл

LA ROCHE POSAY Effaclar H Iso-Biome Крема за чистење за лице и тело, 200 мл
1.276,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053046C
favorite_border

Опис на производот

Смирувачка крема за чистење, против неправилности за лице и тело.

  • Тестирано на масна кожа која е ослабена со третмани кои ја сушат кожата
  • Со термална вода La Roche Posay

Нежно ја чисти кожата и овозможува хидрираност во текот на 24 часа. Ја штити кожата од исушувачки ефект на чистење. Некомедогена формула.

Иновација: Aqua Posae Philiformis, единствена пробиотичка био маса од La Roche Posay - а позната по особини за зајакнување на бариерата на кожата, дел е од нежна формула која има физиолошка pH вредност.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: Aqua / water, ethylhexyl palmitate, propanediol, glycerin, pentylene glycol, sodium laureth sulfate, niacinamide, coco-glucoside, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, zinc pca, sodium hydroxide, disodium edta, caprylyl glycol, phenoxyethanol, parfum / fragrance.

Употреба: нежно измасирајте на влажна кожа и измијте. Во случај на контакт со очите, веднаш темелно измијте со вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се