LA ROCHE POSAY Effaclar Mat Хидратантна крема за масна кожа, 40 мл

LA ROCHE POSAY Effaclar Mat Хидратантна крема за масна кожа, 40 мл
1.575,00 ден.
5
Просек: 5 (2 мислења)
Бренд
Шифра
032029C
favorite_border

Опис на производот

Хидратантна нега што го регулира лачењето на себум.

  • Против сјај, против проширени пори
  • Ги намалува порите и лачењето на себум
  • Ја матира кожата
  • За масна кожа
  • Погодно за чувствителна кожа
  • Некомедогена формула

Немасна текстура со апсорбирачки ефект: докажан долготраен мат ефект. Испитано под надзор на дерматолог. Од ден во ден делува на изворот за двојна ефикасност: против сјајот + против проширените пори. Со единствен спој кој го сочинува: - sebulyse, нова активна состојка што го регулира себумот, со поголемо дејство од цинкот, избрана заради нејзината способност да спречува создавање на себум на изворот. Немасна текстура збогатена со апсорбирачки микросфери и перлит за мат ефект по нанесувањето.

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water, Glycerin, Dimethicone, Isocetyl Stearate, Alcohol Denat, Silica, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Butylene Glycol, Peg-100 Stearate, Cocamide Mea, Sarcosine, Glyceryl Stearate, Triethanolamine, Isohexadecane, Perlite, Capryloyl Salicylic Acid, Tetrasodium Edta, Pentylene Glycol, Polysorbate 80, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Salicylic Acid, Parfum / Fragrance.

Употреба: нанесете наутро и/или навечер на целото лице. Избегнувајте околу пределот на очите. Одлична подлога за шминка.

Мислења на потрошувачи

Анонимен (not verified)
5
Одличен
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се