LA ROCHE POSAY Hyalu B5 Крема за околу очи, 15 мл

LA ROCHE POSAY Hyalu B5 Крема за околу очи, 15 мл
1.842,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050975C
favorite_border

Опис на производот

Две хијалуронски киселини и витаминот Б5 помагаат во враќањето на густината на кожата и во обновување на бариерата на контурите на кожата во подрачјето околу очите, за свеж и буден изглед.

  • Дермокозметичка нега против брчки и за пополнетост на кожата
  • Тенка, уморна контура околу очите
  • Брчките и фините линии изгледаат намалени
  • Контурата на окото изгледа посвежо, за побуден изглед
  • Содржи La Roche Posay термална вода
  • Без мирис

Пакување: 15 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter / Shea Butter, Dimethicone, Prunus Armeniaca Kernel Oil / Apricot Kernel Oil, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Panthenol, Silica, Isohexadecane, Zea Mays Starch / Corn Starch, Propylene Glycol, Hydroxypropyl Tetrahydropyrantriol, Cera Alba / Beeswax, Stearic Acid, Palmitic Acid, Peg-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Peg-20 Stearate, Stearyl Alcohol, Tin Oxide, Bis-Peg-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Sorbitan Oleate, Dimethiconol, Sodium Hyaluronate, Arginine Pca, Serine, Myristic Acid, Alumina, Disodium Edta, Isopropyl Titanium Triisostearate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Linseed Extract, Citric Acid, Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester, Toluene Sulfonic Acid, Polysorbate 80, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Bht, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Ci 77491, Ci 77492, Ci 77499 / Iron Oxides, Ci 77891 / Titanium Dioxide, Mica.

Употреба: пријатна полна текстура, одлична основа за шминкање. Користете наутро и навечер.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се