LA ROCHE POSAY Hyalu B5 Серум против брчки и еластичност за чувствителна кожа, 30 мл

LA ROCHE POSAY Hyalu B5 Серум против брчки и еластичност за чувствителна кожа, 30 мл
2.816,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046053C
favorite_border

Опис на производот

Нова нега против брчки и за пополнетост на чувствителна кожа. Брчки, губење на волуменот и еластичноста, уморна кожа без сјај.
Единствена формула за обновување на кожата, која содржи два вида чиста хијалуронска киселина, витамин Б и мадекасозид, за пополнетост на чувствителна кожа, ја обновува бариерата на кожата и забрзува обновувањето на кожата.

Кожата моментално ја обновува флексибилноста, еластичноста и здравиот, свеж тен. Брчките и тенките линии се помалку видливи. Кожата изгледа повеќе исполнета и обновена.

РЕЗУЛТАТИ *

  • На крајот на денот 

71% од жените потврдуваат дека брчките на лицето се помалку видливи

  • По 4 недели

75% од жените потврдуваат посвеж изглед на тенот
69% од жените потврдуваат поревитализиран изглед на кожата
75% од жените потврдуваат порелаксиран изглед на лицето

  • Општо, 75% од жените потврдуваат подобрен изглед на лицето воопшто

Ефикасност после постапка**

  • 89% потврдуваат дека неодамна иритираната кожа изгледа поисполнето
  • 77% од жените пријавуваат намалено чувство на затегнатост кај неодамна иритираната кожа

*Прашалник за самопроценка, N = 52 жени со лесна кожа, 40/65 години возраст, сите типови кожа, 100% се изјасниле дека имаат чувствителна кожа, скала од 5 поени
** Панел: N = 30 мажи и жени со светла кожа, (површински пилинг или инјекции - околу 50/50). Нанесување во тек на 28 дена, двапати на ден (наутро и навечер) на лицето, вклучувајќи го пределот околу очите и вратот во период од 4 недели. Прашалник за субјективни проценки на D0Timm, D14 и D28 (скала од 5 поени).

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: aqua / water, glycerin, alcohol denat, propylene glycol, panthenol, pentylene glycol, dimethicone, peg-6 caprylic/capric glycerides, ppg-6-decyltetradeceth-30, glyceryl isostearate, madecassoside, sodium hyaluronate, ammonium polyacryloyldimethyl taurate, disodium edta, hydrolyzed hyaluronic acid, caprylyl glycol, citric acid, xanthan gum, butylene glycol, tocopherol, phenoxyethanol, parfum /fragrance.

Употреба: свеж хидратантен воденаст гел за пополнетост на чувствителна кожа. Да се нанесува наутро и навечер на лицето и вратот. За сите типови на кожа. Контролирано на никел.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се