LA ROCHE POSAY Hydraphase HA Light Интензивна рехидратантна нега за нормална до комбинирана кожа, 50 мл

LA ROCHE POSAY Hydraphase HA Light Интензивна рехидратантна нега за нормална до комбинирана кожа, 50 мл
2.003,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042491C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Интензивна рехидратантна нега со долготрајна ефикасност за дехидрирана кожа, изморен тен.

  • Ја задржува водата
  • Технологија на клеточни врски
  • 72 часовна хидратантна нега за исполнета и сјајна кожа
  • За сува и чувствителна кожа
  • Богата текстура со чиста хијалуронска киселина од природно потекло, изведено од зелена технологија: постапка на биоферментација со помош на билни шеќери
  • Чиста термална вода позната по природните смирувачки својства
  • Без парабени 

Иновација: клеточните врски обезбедуваат епидермална кохезија која овозможува долготрајна хидратација. Засилена формула со фрагменти на хијалуронска киселина за двојно дејство.

Интензивна рехидратација со впивање вода во кожата.

Зајакнување на клеточната кохезијата за да ѝ помогне на кожата да ја задржи водата подолго. Свежа, масна текстура што ја смирува и ѝ враќа чувство на пријатност на кожата. Херметичка пумпица за одржување на оптимална свежина на формулата. 

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water, Hydrogenated Polyisobutene, Dimethicone, Glycerin, Alcohol Denat, Polyethylene, Peg-20 Stearate, Peg-100 Stearate, Carbomer, Zinc Gluconate, Glyceryl Stearate, Isohexadecane, Sodium Hydroxide, Disodium Edta, Copper Sulfate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Xanthan Gum, Pentylene Glycol, Polysorbate 80, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Cetyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Parfum / Fragrance.

Употреба: нанесувајте наутро и/или навечер. Прилагодено за чувствителна кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се