LA ROCHE POSAY Hydraphase HA Light Лесен интензивен хидратантен крем со СПФ 25, 40 мл

LA ROCHE POSAY Hydraphase HA Light UV SPF 25 40 ml
LA ROCHE POSAY Hydraphase HA Light Лесен интензивен хидратантен крем со СПФ 25, 40 мл
2.367,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054975C
favorite_border

Опис на производот

72-часовен лесен интензивен хидратантен крем за полност и сјај на кожата.

 • Со термална вода La Roche-Posay
 • За дехидрирана кожа без сјај
 • Лесна и немасна текстура
 • Хијалуронска киселина од природно потекло, добиена со процес на биоферментација со помош на растителни шеќери
 • Филтри против УВА и УВБ зрачење за заштита на кожата од штетните ефекти од сонцето
 • Нелеплива текстура
 • Докажана ефикасност: 72 часа интензивна хидратација
 • Заштита со СПФ 25
 • Чувство на цврста и ревитализирана кожа
 • Погоден за чувствителна, нормална до комбинирана кожа
 • Тестирано на чувствителна кожа под дерматолошка контрола
 • Хипоалергено
 • Некомедогено

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water / Eau, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Ethylhexyl Salicylate, Pentylene Glycol, Alcohol Denat., Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Zea Mays Starch / Corn Starch, Ethylhexyl Triazone, Potassium Cetyl Phosphate, Diisopropyl Sebacate, Oryza Sativa Cera / Rice Bran Wax • Stearic Acid, Glyceryl Stearate, Triethanolamine, Peg-100 Stearate, Sodium Hyaluronate, Myristic Acid, Palmitic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Caprylyl Glycol, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Xanthan Gum, Acrylates/c10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tocopherol, Parfum / Fragrance.

Употреба: Се нанесува на лицето и вратот секое утро. Кремот можете да го нанесете по целото лице и врат со лесни кружни движења на претходно исчистена кожа. Избегнувајте го пределот околу очите. Во случај на контакт со очи, исплакнете темелно со вода.

Инструментален тест на 24 испитаници.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се