LA ROCHE POSAY Hydraphase HA Riche Интензивна рехидратантна нега за сува и чувствителна кожа, 50 мл

LA ROCHE POSAY Hydraphase HA Riche Интензивна рехидратантна нега за сува и чувствителна кожа, 50 мл
2.003,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042490C
favorite_border

Опис на производот

Интензивна рехидратантна нега со долготрајна ефикасност за дехидрирана кожа, изморен тен.

  • Ја доведува и задржува водата
  • Технологија на клеточни врски
  • 72 часовна хидратантна нега за исполнета и сјајна кожа
  • За сува и чувствителна кожа
  • Богата текстура со чиста хијалуронска киселина од природно потекло, изведено од зелена технологија: постапка на биоферментација со помош на билни шеќери
  • Чиста термална вода позната по природните смирувачки својства
  • Без парабени 

Иновација: клеточните врски обезбедуваат епидермална кохезија која овозможува долготрајна хидратација. Појачана формула со фрагменти на хијалуронска киселина за двојно дејство.

Интензивна рехидратација со впивање вода во кожата.

Зајакнување на клеточната кохезијата за да ѝ помогне на кожата да ја задржи водата подолго. Свежа, масна текстура што ја смирува и ѝ враќа чувство на пријатност на кожата. Херметичка пумпица за одржување на оптимална свежина на формулата. 

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter / Shea Butter, Dimethicone, Polyethylene, Paraffinum Liquidum / Mineral Oil, Cetyl Alcohol, Urea, Glyceryl Linoleate, Peg-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Pentylene Glycol, Stearic Acid, Carbomer, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Glyceryl Linoleate, Glyceryl Oleate, Triethanolamine, Disodium Edta, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Xanthan Gum, Polysorbate 60, Tocopheryl Acetate, Caprylyl Glycol, Parfum / Fragrance.

Употреба: нанесувајте наутро и/или навечер. Прилагодено за чувствителна кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се