LA ROCHE POSAY Lipikar Baume AP+M Балсам со тројно дејство за многу сува кожа и кожа склона кон атопија, 400 мл

LA ROCHE POSAY Lipikar Baume AP+m 400ml triple action balm anti scratching, anty dry skin flare-ups, immediate soothing balsam so trojno dejstvo za mnogu suva koza atopija atopicna
LA ROCHE POSAY Lipikar Baume AP+M Балсам со тројно дејство за многу сува кожа и кожа склона кон атопија, 400 мл
1.885,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048021C
favorite_border

Опис на производот

Балсам кој ги враќа липидите на кожата.

  • Делува против иритации и чешање
  • Без парфеми, без парабени
  • Многу сува кожа, иритирана кожа склона кон чешање, чувствителна кожа склона кон атопија
  • За бебиња, деца и возрасни. Моментално смирува
  • Помага поретко да дојде до фази на влошување на сувоста на кожата
  • Погодно и за кожа склона кон атопија и алергии

Иновацијата произлегува од 25 години истражување:
LIPIKAR BAUME AP + M со Aqua Posae Filiformis + Microrezyl, нова активна состојка, помага да се дејствува на 2 одлучувачки фактори за кожата склона кон атопија: 

  • помага во повторно воспоставување и стабилизација на рамнотежата на микробиомот на кожата
  • ја обновува и чува заштитната бариера на кожата

Формулата е збогатена со: ниацинамид и карите масло (20%); содржи минимален број на состојки внимателно избрани заради нивната ефикасност и безбедност.

Нова текстура: брзата апсорпција го олеснува и забрзува секојдневното нанесување. Немасна, нелеплива формулација.

Пакување: 400 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water, Glycerin, Alcohol Denat., Propylene Glycol, Panthenol, Pentylene Glycol, Dimethicone, Peg-6 Caprylic/Capric Glycerides, Ppg-6-Decyltetradeceth-30, Glyceryl Isostearate, Madecassoside, Sodium Hyaluronate, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium Edta, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Xanthan Gum, Butylene Glycol, Tocopherol, Phenoxyethanol, Parfum /Fragrance.

Употреба: да се нанесува еднаш дневно на лицето и/или телото. Многу сувата и иритирана кожа нежно мијте ја со производи без сапун како што е Lipikar Syndet.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се