LA ROCHE POSAY Nutritic Intense Riche Крема за сува кожа, 50 мл

LA ROCHE POSAY Nutritic Intense Riche Крема за сува кожа, 50 мл
1.820,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052990C
favorite_border

Опис на производот

Нега за интензивно обновување на чувствителна кожа.

Помага да се смири сувата кожа, намалувајќи ги чувствата на затегнатост и помагајќи да се зајакне природната бариерна функција на кожата. За жени или мажи со многу сува и чувствителна кожа склона кон затегнатост.

  • Богата, кремаста текстура
  • За пријатно, еластично и смирувачко чувство на кожата на лицето
  • Го отстранува непријатното чувство на сува и многу сува кожа
  • Содржи термална вода La Roche Posay

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: aqua / water paraffinum liquidum / mineral oil dimethicone glycerin bis-peg-18 methyl ether dimethyl silane synthetic wax ethylhexyl palmitate butyrospermum parkii butter / shea butter glyceryl stearate behenyl alcohol aluminum starch octenylsuccinate hexyldecanol hexyldecyl laurate cera microcristallina / microcrystalline wax niacinamide paraffin glyceryl stearate citrate dimethiconol myristyl malate phosphonic acid ammonium polyacryldimethyltauramide / ammonium polyacryloyldimethyl taurate disodium edta disodium ethylene dicocamide peg-15 disulfate caprylyl glycol xanthan gum acrylates copolymer tocopherol phenoxyethanol parfum / fragrance (code f.i.l.: b52170/1).

Употреба: нанесете наутро и/или навечер на цело лице.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се