LA ROCHE POSAY Pure Vit C Крем за околу очи, 15 мл

LA ROCHE POSAY Pure Vitamin C Eyes anti wrinkle firming moisturising filler vitamin c krem za okolu oci
LA ROCHE POSAY Pure Vit C Крем за околу очи, 15 мл
2.543,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054296C
favorite_border

Опис на производот

  • Ново пакување
  • Иста формула Redermic
  • Со термална вода La Roche Posay
  • Со чист витамин Ц, хијалуронска киселина, невросензини и маноза
  • Комплементарна нега против стареење за чувствителна кожа
  • Ги пополнува брчките околу очите, ја зацврстува кожата и го изедначува тенот

Резултати: цврстината на кожата е подобрена, брчките се помалку забележливи а длабоките брчки се намалуваат. Контурата околу очите се изедначува, а очите светкаат.

Пакување: 15 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water • Glycerin • Dimethicone • Butyrospermum Parkii Butter / Shea Butter • Limnanthes Alba Seed Oil / Meadowfoam Seed Oil • Ascorbic Acid • Mannose • Butylene Glycol • Paraffinum Liquidum / Mineral Oil • Ammonium Polyacryldimethyltauramide / Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate • Cetyl Alcohol • Peg-100 Stearate • Glyceryl Stearate • Polymethylsilsesquioxane • Potassium Hydroxide • Paraffin • Sodium Styrene/ma Copolymer • Cera Microcristallina / Microcrystalline Wax • Madecassoside • Dimethicone/vinyl Dimethicone Crosspolymer • Dimethiconol • Disodium Edta • Hydrolyzed Hyaluronic Acid • Caprylyl Glycol • Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester • Xanthan Gum • Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate • Phenoxyethanol.

Употреба: се нанесува наутро и/или навечер од внатрешните страни на очите кон надвор.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се