LA ROCHE POSAY Pure Vit C10 Антиоксидативен обновувачки серум против брчки, 30 мл

LA ROCHE POSAY PURE VIT C SERUM 30ml MB156100 vitamin C
LA ROCHE POSAY Pure Vit C10 Антиоксидативен обновувачки серум против брчки, 30 мл
3.040,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048022C
favorite_border

Опис на производот

PURE VITAMIN C10 Обновувачки серум против брчки.

  • Антиоксиданс
  • Со термална вода La Roche-Posay
  • Ги врака потполниот сјај и блескавост на кожата
  • Содржи чист витамин Ц, салицилна киселина и неуросенсин
  • Физиолошки рН на кожата
  • Прилагодено и за чуствителна кожа
  • Лесна, брзо впивачка текстура

Индикации: Брчкии тенки линии, намалена блескавост, неизедначена текстура на кожата.

Иновација: Единствен обновувачки серум против стареење на кожата со висока концентрација на витамин Ц, салицилна киселина и смирувачки неуросенсин.

Ефикасност: Кожата веднаш станува мека и хидрирана. Брчките и тенките линии се намалуваат. Кожата е глатка и изедначена, па го достигнува својот полн сјај.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: Aqua/water, Ascorbic Acid, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Alcoholdenat, Potassium Hydroxide, Polymethylsilsesquioxane, Polysilicone-11, Dimethicone, Propylene Glycol, Pentaerythrityl Tetraethyl hexanoate, C13-14 Isoparaffin, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Sodium Hyaluronate,  Adenosine, Poloxamer 338, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodiun Edta, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Caprylyl Glycol, Laureth-7, Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester, Xanthan Gum, Toluene Sulfonicacid, Polyacrylamide, Tocopherol, Salicylic Acid, Parfum/fragrance (Code F.I.L: B224008/0).

Употреба: Нанесете наутро на лице и врат. Избегнувајте го пределот околу очите. Користете заедно со СПФ заштита.
Претпазливост: Витаминот Ц е исклучително активен, може да реагира во контакт со воздухот и да пожолти. Тоа не влијае на неговата ефикасност. По секоја употреба добро избришете го внатрешниот дел од пипетата пред да го затворите капачето. Избегнувајте контакт со ткаенини.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се