LA ROCHE POSAY Pure Vitamin C Крема за лице против стареење за нормална до комбинирана кожа, 40 мл

LA ROCHE POSAY Pure Vitamin C Light Anti Wrinkle Firming Moisturisin Filler brcki bori filer  hidratanten lice
LA ROCHE POSAY Pure Vitamin C Крема за лице против стареење за нормална до комбинирана кожа, 40 мл
2.777,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054298C
favorite_border

Опис на производот

  • Ново пакување
  • Иста формула Redermic
  • Со термална вода La Roche Posay
  • Со чист витамин Ц, хијалуронска киселина и маноза
  • Комплементарна нега против стареење за чувствителна кожа
  • Ги пополнува брчките околу очите, ја зацврстува кожата и го изедначува тенот
  • За нормална до комбинирана кожа

La Roche Posay Pure Vitamin C Light е формулиран со чист витамин Ц, кој промовира рамномерен тен на кожата, штити од штетните ефекти на слободните радикали и го стимулира производството на колаген за зајакнување на внатрешните слоеви на кожата. Тој е навлажнувач против брчки и против стареење и видливо ја намалува појавата на брчки.

Резултати: цврстината на кожата е подобрена, брчките се помалку забележливи а длабоките брчки се намалуваат. Тенот е порамномерен а црвенилото е видливо намалено. Кожата е веднаш мека и еластична. Секој ден кожата е поисполнета и посјајна.

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water • Dimethicone • Isocetyl Stearate • Glycerin • Mannose • Ascorbic Acid • Caprylic/capric Triglyceride • Butylene Glycol • Sucrose Tristearate • Potassium Hydroxide • Polymethylsilsesquioxane • Steareth-10 • Isobutane • Madecassoside • Sodium Stearoyl Glutamate • Disodium Edta • Propylene Glycol • Hydrogenated Lecithin • Hydrolyzed Hyaluronic Acid • Caprylyl Glycol • Tetrasodium Edta • Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester • Xanthan Gum • Toluene Sulfonic Acid • Acrylates /c10- 30 Alkyl Acrylate Crosspolymer • Acrylonitrile/methyl Methacrylate/vinylidene Chloride Copolymer • Phenoxyethanol • Parfum / Fragrance.

Употреба: се нанесува наутро и/или навечер на лицето и вратот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се