LA ROCHE POSAY Pure Vitamin C Крема за лице против стареење за сува кожа, 40 мл

LA ROCHE POSAY Pure Vitamin C Rich Anti Wrinkle Firming Moisturisin Filler filer hidratanten bori brcki
LA ROCHE POSAY Pure Vitamin C Крема за лице против стареење за сува кожа, 40 мл
2.777,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054297C
favorite_border

Опис на производот

  • Ново пакување
  • Иста формула Redermic
  • Со термална вода La Roche Posay
  • Со чист витамин Ц, хијалуронска киселина и маноза
  • Комплементарна нега против стареење за чувствителна кожа
  • Ги пополнува брчките околу очите, ја зацврстува кожата и го изедначува тенот
  • За сува кожа

La Roche Posay Pure Vitamin C Light е формулиран со чист витамин Ц, кој промовира рамномерен тен на кожата, штити од штетните ефекти на слободните радикали и го стимулира производството на колаген за зајакнување на внатрешните слоеви на кожата. Тој е навлажнувач против брчки и против стареење и видливо ја намалува појавата на брчки.

Резултати: цврстината на кожата е подобрена, брчките се помалку забележливи а длабоките брчки се намалуваат. Тенот е порамномерен а црвенилото е видливо намалено. Кожата е веднаш мека и еластична. Секој ден кожата е поисполнета и посјајна.

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water, Glycerin, Dimethicone, Butyrospermum Parkii Butter / Shea Butter, Limnanthes Alba Seed Oil / Meadowfoam Seed Oil, Ascorbic Acid, Mannose, Butylene Glycol, Paraffinum Liquidum / Mineral Oil, Ammonium Polyacryldimethyltauramide / Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Cetyl Alcohol, Peg-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Polymethylsilsesquioxane, Potassium Hydroxide, Paraffin, Sodium Styrene/ma Copolymer, Cera Microcristallina / Microcrystalline Wax, Madecassoside, Dimethicone/vinyl Dimethicone Crosspolymer, Dimethiconol, Disodium Edta, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Caprylyl Glycol, Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester, Xanthan Gum, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Phenoxyethanol, Parfum / Fragrance.

Употреба: се нанесува наутро и/или навечер на лицето и вратот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се