LA ROCHE POSAY Toleriane Dermallergo Хидратантен флуид за лице, 40 мл

LA ROCHE POSAY Toleriane Dermallergo Хидратантен флуид за лице, 40 мл
1.869,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052994C
favorite_border

Опис на производот

Овој минималистички дневен навлажнувач помага во обновувањето на заштитната бариера за влага на кожата и го ребалансира микробиомот. Формулиран без состојки кои можат да предизвикаат иритација, како што се конзерванси, парабени, мирис или алкохол за сушење, веднаш ја смирува и ја ублажува иритираната кожа и клинички е докажано дека ја намалува чувствителноста на кожата од ден на ден. Toleriane Dermallergo Fluid обезбедува 24-часовна хидратација за чувствителна, реактивна кожа склона кон сувост, затегнатост, црвенило, чешање или горење. Благодарение на неговата лесна и свежа течна текстура, оваа формула најдобро одговара за комбинирана до мрсна кожа. Иновативното ултра-херметичко пакување штити од контаминација, оксидација, исушени остатоци и отпад.

  • Нетолерантна кожа склона кон алергии
  • Дневно обновување - хидратантен флуид
  • Моментално смирува
  • Против црвенило
  • Против повторна појава на непријатно чувство на лицето
  • Со La Roche Posay изворска вода
  • За комбинирана до масна кожа
  • 0% мирис/алкохол

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: aqua / water, alcohol denat, triethyl citrate, diisopropyl sebacate, silica, ethylhexyl salicylate, bis ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, ethylhexyl triazone, butyl methoxydibenzoylmethane, glycerin, propanediol, c12 22 alkyl acrylate/hydroxyethylacrylate copolymer, sodium citrate, methoxypropylamino cyclohexenylidene ethoxyethylcyanoacetate, perlite, tocopherol, caprylic/capric triglyceride, acrylates/c10 30 alkyl acrylate crosspolymer, caprylyl glycol, citric acid, diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, drometrizole trisiloxane, hydroxyethylcellulose, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, triethanolamine, trisodium ethylenediamine disuccinate.

Употреба: нанесете наутро и навечер на лицето, пределот околу очите и деколтето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се