LA ROCHE POSAY Toleriane Dermallergo Light Хидратантна крема за нормална до сува кожа, 40 мл

LA ROCHE POSAY Toleriane Dermallergo Light Хидратантна крема за нормална до сува кожа, 40 мл
1.732,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052993C
favorite_border

Опис на производот

Toleriane Dermallergo Creme Light е дневен хидратантен крем за лице за сува кожа до нормална кожа која е склона кон алергии или чувствителна кожа. Овозможено од науката за микробиом.

Навлажнувач без мирис и алкохол кој веднаш хидрира и ги смирува знаците на иритација на кожата.

  • Тестирано на кожа склона алергии
  • Хипоалергично формула
  • Против црвенило
  • Против повторна појава на непријатно чувство на лицето
  • Со La Roche Posay изворска вода
  • Освежителна лесна текстура

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: aqua/water/eau, isocetyl stearate, butyrospermum parkii butter / shea butter, glycerin, zea mays starch / corn starch, squalane, pentylene glycol, butylene glycol, peg-100 stearate, glyceryl stearate, cetyl alcohol, salvia miltiorrhiza root extract, sodium hydroxide sphingomonas, ferment extract, caprylyl glycol, citric acid, acetyl dipeptide-1 cetyl ester, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer. (b270221/1).

Употреба: нанесете наутро и навечер на лицето, пределот околу очите и деколтето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се