LA ROCHE POSAY Toleriane Негувачки гел за миење лице, 400 мл

LA ROCHE POSAY Toleriane Негувачки гел за миење лице, 400 мл
1.425,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042496C
favorite_border

Опис на производот

Формула за активно чистење на кожата: со само еден сурфактант и многу безбеден состав, без сапун, без конзерванси или мириси.

Активно дејство: со кокобетаин кој ја отстранува нечистотијата и шминката без сушење и иритации.

За нормална до сува чувствителна кожа.

Пакување: 400 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water, Glycerin, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Propylene Glycol, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Polysorbate 60, Ceramide Np, Niacinamide, Sodium Chloride, Coco-Betaine, Disodium Edta, Caprylyl Glycol, Panthenol, T-Butyl Alcohol, Tocopherol.

Употреба: втријте мала количина од Toleriane негувачкиот гел за миење на лице со помош на влажни раце. Нанесете на лицето избегнувајќи го пределот околу очите. Нежно втријте го во кожата, потоа исплакнете и на крај исушете со тапкање без триење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се