LA ROCHE POSAY Toleriane Rosaliac Concentrate Корективен хидратантен дневен крем, 40 мл

LA ROCHE POSAY Toleriane Rosaliac AR Concentrate Dneven korektiven smiruvacki hidratanten krem  za suva koza rozacea protiv crvenilo
LA ROCHE POSAY Toleriane Rosaliac Concentrate Корективен хидратантен дневен крем, 40 мл
2.015,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054787C
favorite_border

Опис на производот

Формула со зелени пигменти која помага за неутрализирање на црвенилото и моментално корегира. Погоден за кожа склона кон розацеа.

Микробиомот е невидлив екосистем на микроорганизми на кожата чија рамнотежа помага во одржување на здравјето на истата. Кај розацеа, микробиомот има тенденција да биде неурамнотежен.

Високо концентрираниот хидратантен крем е збогатен со Sphingobiome u La Roche Posay термална вода кои помагаат во одржување на функцијата на микробиомот.

  • Оптимална ефикасност против црвенило
  • Содржи пигменти за корекција на бојата кои помагаат да се неутрализира црвенилото
  • Против сува кожа
  • Моментално ја хидрира кожата и го ублажува црвенилото
  • Без мирис

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: Aqua/water/Eau, Glycerin, Isostearyl Neopentanoate, Butylene Glycol, Boron Nitride, Butyrospermum Parkii Butter/Shea Butter, Ci 77891/Titanium Dioxide, Pentylene Glycol, Hydrogenated Coco-glycerides, Polysorbate 20, Zea Mays Starch/corn Starch, Schisandra Sphenanthera, Fruit Extract, Tin Oxide, Sorbitan Oleate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Glyceryl Stearate Citrate, Isohexadecane, Sphingomonas Ferment Extract, Silica, Aluminum Hydroxide, Mannitol, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Hydrogenated Lecithin, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester, Maltodextrin, Polysorbate 80, Acrylamide/sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Mica, Ci 77288/chromium Oxide Greens, Ci 77491/iron Oxides, Ci 77492/iron Oxides, Ci 77499 Iron Oxides

Употреба: 

Нанесете наутро и навечер на целото лице. По употреба, нанесете TOLERIANE ROSALIAC AR SPF 30 дневен смирувачки крем.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се