LACALUT Aktiv Gum Protection & Senzitivity Паста за заби, 75 мл

LACALUT Aktiv Gum Protection & Senzitivity Паста за заби, 75 мл
265,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051193C
favorite_border

Опис на производот

Медицинска паста за заби со специјална формула за зајакнување на гингивата и заштита од воспаление и крварење, со флуориди за заштита против кариес и нежни честички за чистење на забниот емајл.

Наменета за пречувствителни заби, ја намалува болната пречувствителност при топли и ладни дразби, слатка или кисела храна и пијалоци.
За возрасни.

Пакување: 75 мл

Содржина

Содржи: стронциум ацетат, флуориди 1450 ppm.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се